ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaKam na svatomartinskou husu?

Kam na svatomartinskou husu?

svatomartinská husa

Už za pár dní vypuknou svatomartinské hody a oslavy! Celý víkend budou menu v restauracích plné husích specialit. Tak kam vyrazíte za gurmánským zážitkem vy?

Svatomartinská husa
Ve vinařství Spielberg chystají rovnou 4chodové menu plné husích specialit. Nebude chybět ani foie gras nebo kaldoun. Ve spojení s mladými víny to bude sváteční oběd jak se patří. Husí speciality ochutnáte o víkendu i v jaroslavické restauraci Picérka, v ivančickém RAF house, ve znojemské ReZtauraci nebo ve Zmolském pivovaru.

Na Panelce v Lulči se rozhodli, že svatomartinské hody pojmou trochu jinak. Nejen, že se na talíři objeví husa, ale i kachna. Nazvali to SvatoMMArtinská Husa vs. Kachna. Tak komu fandíte vy?

Svatomartinské víno
Kromě husích specialit se těšte i na svatomartinská vína! První vína ročníku 2022 se budou o víkendu degustovat v mikulovském Korku nebo v dolnokounické kavárně Coffee first. Pokud to chcete vzít hodně zodpovědně, zajeďte na Slovácko ochutnat vína ke Třem vinařům, které tvoří vinařství Botur, Uhřičáš a Roseta.

Extra tip
V pátek se břeclavská kavárna Hostina promění v bar. Na baru champagne na skleničku, za barem místo baristů barmani a prostor nebude vonět kávou, ale citrusy. V Hostině nachystali speciální cocktailové menu inspirované vjemy, situacemi a lidmi kolem nich.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno