ikona scroll
ÚvodO projektu

O projektu

Gastro-projekt Gourmet Jižní Morava

Milujeme jižní Moravu. Máme tu parádní přírodu, památky… i jídlo. Už třetí rok pro vás proto hledáme top podniky, kde se co nej najíst a napít – v kategorii RESTAURACE, BISTRA, KAVÁRNY A CUKRÁRNY, VINAŘSTVÍ A VINNÉ GALERIE, PIVNICE A PIVOVARY. 

A ještě přihazujeme tipy na výlety v okolí. Náš Gourmet průvodce reprezentuje to nejlepší z jižní Moravy, proto jednotlivé podniky nominují přímo lidé z kraje, kteří mají přehled. Ale hodnotí nezávislí specialisté mimo kraj, abychom byli objektivní. Vydejte se s námi na výlet, protože když vám vyhládne, máte kam jít!

3 ročníky Gourmet Jižní Morava

Kdyby bylo na nás, tak by všechny ročníky proběhly jako ten pilotní v roce 2019 – nezávislí hodnotitelé osobně proklepli nominované podniky. Jediným limitem byla nálada a kapacita žaludků.

Jenže přišel rok 2020 a covidové restrikce. Klasický průběh hodnocení gastro-podniků jsme proto s těžkým srdcem odložili a podpořili místní gastronomii i vaši chuť „okýnkovou mapou“. Díky ní jste věděli, kde fungují výdejová okýnka, e-shop nebo rozvoz jídla.

A co letos? Gourmet je zpátky v celé parádě, hodnotitelé odvedli pořádný kus práce a Vy se můžete vydat za báječnou gastronomií jižní Moravy. Protože DOBŘE jíst se musí pořád!


Archiv ročníků

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno