ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaKde to o víkendu bude žít gastronomií?

Kde to o víkendu bude žít gastronomií?

Vinařství Sonberk

Situace posledních dní lze z hlavy vytěsnit jen těžko. Děkujeme všem jihomoravským podnikům, které darovali část svých tržeb na jednu ze sbírek pro Ukrajinu. A že jich bylo! Zároveň přinášíme tipy, kam o víkendu vyrazit za gastronomií a nakopnout tak novou sezónu 2022.

Pedro streetfood v pátek zahajuje druhou sezónu v Mikulově! Na co se můžete těšit? Celý tým chystá několik novinek a jídel, které si prý jen tak někde v okolí nedáte. P.S.: Foodtruck v Lednici je v provozu taky.

V březnu začínají v čejkovickém Sonnentoru tematické workshopy vaření. Na ten první se můžete přihlásit hned v pátek 4. března. A jaké bude téma? „I bez lepku je veselo“. Naučíte se, jak vařit bez lepku chutně a pestře. Podívejte se na celý program, ať vám nic neuteče.

V pátek zavítá do Mikulova vinařství Sonberk na tandemovou degustaci s vinařstvím Tanzberg. Akce je součástí „vinařských duelů“ – každý týden se zapojí dva různí vinaři.

Pivo z Kyjovského pivovaru bude v sobotu k ochutnání na farmářských trzích na brněnských Vinohradech. Vybírat můžete až z jedenácti druhů. Nebudou chybět ani ochutnávky zdarma.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno