ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaMoravské vinařství slaví úspěch až ve Francii!

Moravské vinařství slaví úspěch až ve Francii!

Gourmet Jižní Morava - víno a vinařství jižní Morava - Vinařství Volařík Mikulov

Veřejnosti bude představena v Paříži kniha francouzského milovníka vína a cestovatele Jean-Baptista Ancelota, který několik let jezdil po světě a různých vinařstvích. Výsledkem je kniha s názvem Wine Explorers, kde je celá kapitola o moravském vinařství.

Jean-Baptiste Ancelot, který za 1500 dní cest navštívil 88 zemí světa, asi 500 vinařství a ochutnal přibližně 5000 vín, je zároveň jeden z našich porodců Gourmet Jižní Moravy 2019. Jeho kniha má ukázat, kde všude se vyrábí vína skvělé kvality. Titulní stranu knihy tvoří fotografie krajiny kolem Pálavy, kterou Jean zaznamenal při své navštěvě vinařství Gotberg a Sonberk. Byl ohromen jak samotnými moravskými víny, tak jedinečnou krajinou, kde vznikají a dodal:

„Obecně si myslím, že jihomoravská vína mají velký potenciál. 

Během křestu jeho knihy v Paříži se bude prezentovat 15 vinařství z 15 zemí tak, aby ani jedna nebyla zastoupena dvakrát. České a moravské vinařství bude reprezentovat vinařství Sonberk, konkrétně jeho cuvée Sémillon/Sauvignon ročník 2016. „Jean-Baptiste vybral právě toto, protože bylo jeho chutím blízké, jedná se o bílé víno zrající v dubových sudech. Obě odrůdy v cuvée navíc pochází z Francie a v moravském podání ho opravdu zaujaly,“ komentuje marketingová ředitelka Sonberku Dagmar Fialová.

V angličtině by kniha měla vyjít v první polovině roku 2020.

 

Zdroj: tisková zpráva Vína z Moravy – Vína z Čech

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno