ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaOchutnávkový týden! Kam na řízenou degustaci vína, kávy a čajů?

Ochutnávkový týden! Kam na řízenou degustaci vína, kávy a čajů?

Balance Coffee

Nadcházející týden se bude degustovat ve velkém! Moravská vinařství si přichystala několik vzorků vín, ale ani kavárny nezůstaly pozadu. Byli jste někdy na kávovém cuppingu nebo na ochutnávce čajů?

V bistru a kavárně Ježek u cesty bude ve čtvrtek hostovat barista a kávový mág Václav Čermák z brněnské pražírny MOTMOT. Už jste se někdy účastnili kávové degustace – tedy cuppingu? Cílem cuppingu je rozeznat rozdíly v aroma a chuti mezi různými kávami, ale také mezi různými stupni pražení jedné kávy. Václav Čermák je určitě na pravém místě – před několika dny se účastnil i baristy roku 2022.

Ve stejný den v čejkovickém Sonnentoru proběhne ochutnávka čajů i s exkurzí po výrobě. Nebude chybět ani povídání o ekologickém zemědělství a trvale udržitelném podnikání. Zastavte se do nejvoňavějšího místa na jižní Moravě.

V jedovnickém Surfbaru po dvou týdnech opět mění suroviny a celé menu. Těšte se na mexické speciály!

Souboj dvou vinařských oblastí? Ve znojemském Balance Coffee se proti sobě postaví rakouská vína z oblastí Wachau a Kremstal. Pod vedením zkušeného someliéra Josefa Leissera ochutnáte celkem 8 vzorků vín.

V mikulovském Korku naopak spojili své síly vinařské spolky Dunajovické kopce a Mladí vinaři. Čeká na vás 11 vzorků vín a čtyřdohodové menu ve stylovém interiéru poměrně nové vinárny.

Na Sonberku zahájí sezónu 2022. Občerstvení přichystá restaurace Amande. A protože o víkendu zároveň proběhnou slavnosti mandloní a vína v Hustopečích, bude tematické i celé menu. Ochutnáte třeba masový rillettes s mandlemi a brusinkami marinovanými v mandlovce nebo grilovanou mandlovou klobásu s chutney z jablek.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno