Sem se pivař rád vrací

ikona scroll
Pivnice a pivovary Hasičský pivovar U Tesařů

Hasičský pivovar U Tesařů

Rodinný pivovar a vedle restaurace U Tesařů točí hlavně světlý ležák. Nejtypičtější tuzemské pivo ležáckého typu vaří dle tradičních receptur výhradně z českých surovin. Jejich speciály sklízejí medaile. Sládka a majitele v jedné osobě pozorujete při práci – z pivnice umístěné přímo v pivovaru.

ikona uvozovky

Tesařovi jsou důkazem, že i v přeplněné turistické oblasti se může dařit náročnějšímu craftu. Pivo svěží a řízné, správně ošetřené. Velký dojem na mě udělala svrchně kvašená desítka Sun Ale.

Detail podniku

ikona hodiny

Otevřeno

Po zavřeno
Út-Čt 10:00-21:00
Pá-So 10:00-22:00
Ne 10:00-20:00

ikona pin

Adresa

U Tesařů
Bítov 101

Tipy na aktivity v okolí

Těžko jste si mohli vybrat pro výletování krásnější kraj. Od Tesařů to máte kousek na hrad Bítov, ke kterému si místo typického stoupání musíte naopak sejít kopec jak hrom. Zaparkovat můžete nahoře u rozhledny Rumburak (je pojmenovaná podle mluvícího krkavce, který se tu roky procházel a vítal návštěvníky hradu klováním). Máte rádi zříceniny? Pak musíte taky na Cornštejn – je to k němu zároveň krásná procházka lesem.

Když chytnete hezké počasí, nabízíme koupání na vranovské pláži. A jestli dokážete ocenit krásné stroje, doporučujeme ještě Muzeum motocyklů Lesná, která je nedaleko.

Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno