Všechna ochutnaná piva byla naprosto skvělá

ikona scroll
Pivnice a pivovary Vorkloster

Vorkloster

ikona ocenění Vítěz 2022

Obnovený klášterní pivovar u slavného cisterciáckého opatství produkuje piva Vorkloster i neopakovatelného genia loci. A málokde je tak světská věc jako pivnice tak půvabnou záležitostí. Zvenku i uvnitř. Zajděte na klášterní rubínový nebo jantarový ležák, klášterní zwickl… Mají i útulnou zahrádku.

ikona uvozovky

Personál se nebojí drobných ztrát při čepování, zákazník dostane výborně načepované pivo. Vyzdvihnout musím 7° Camino a naprosto dokonalý weizen – jeden z nejlepších, jaký jsem kdy pil.

Detail podniku

ikona hodiny

Otevřeno

ikona pin

Adresa

Pivovarská 1002
Předklášteří

Tipy na aktivity v okolí

Gotickým jádrem areálu Porta coeli vás provedou každou celou hodinu (stačí, když budete aspoň 3): kostelem, kapitulní síní a nádhernou křížovou chodbou s rajskou zahradou, která i nevěřící dostává do stavu rozjímání. V okolí vyzkoušejte naučné trasy i cyklostezky, místní lesy jsou blaho pro duši. A vystoupejte na rozhlednu Klucanina!

Tišnovsko je pivní eden. Můžete tu absolvovat Tišnovskou pivní stezku. Degustujte třeba v pivovaru Genius noci, Květnici, žitný ležák v pivovaru Doubravník, nebo zkuste sentický Kvasar, který proslavilo silné medové pivo.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno