ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaSlavnosti mandloní a vína 2023

Slavnosti mandloní a vína 2023

Hustopeče

Kde jinde ochutnat ty nejlepší mandlové produkty, než v srdci vinic a mandloní? Přijeďte se podívat na největší mandloňový sad ve střední Evropě a spojte návštěvu se skvělým vínem a jídlem!

Mandle, kam se podíváš

Před pár dny zrovna mandloně rozkvetly! Než se z květů stanou mandle, pár týdnů to ještě potrvá, ale tuhle nádheru si nesmíte nechat ujít. Během slavností, které letos vyšly na datum 24.—26. 3. můžete obdivovat kvetoucí sady, ale i navštívit otevřené sklepy, řemeslný jarmark nebo ochutnat nějakou specialitu v gastrozóně.

Gastrozóna

Letos mezi foodie stánky potkáte třeba Roburrito z Brna, Coucou Pastrami nebo burgery od Dřeváka. Že jste nikdy neochutnali burger s mandlovou bulkou nebo mandlovou majonézou? Už v sobotu to můžete napravit.

Mandlové menu

Na mandlovém menu se podílí i okolní restaurace. Hotel Amande se zapojil už několikrát. Co chystá na letošní ročník? Krém z pečených paprik a rajčat, mandlový creme fraiche s bylinkami | Grilovaná vepřová panenka, krusta z bylinek a mandlí, demi-glace s hustopečskou kávovou Mandlovkou, bramborové pyré | Naše Tagliatelle s medvědím česnekem, pálavským tvrdým sýrem s růžovým pepřem, fenyklem a uzenými mandlemi | Povidlový dort s mandlovou drobenkou.

Kdo si taky nenechá ujít letošní slavnosti?

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno