ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaJak chutná práce hodnotitele

Jak chutná práce hodnotitele

Mezi hodnotiteli nominovaných podniků pro Gourmet 2019 byli i lidé z ciziny. Jak takové putování po vinicích a hodnocení vypadá?

Francouz JEAN-BAPTISTE ANCELOT je vinařský průzkumník. Kromě mnoha dalších nevinných vinných aktivit nedávno se svým týmem dokončil dvouletý projekt Wine Explorers. Navštívili všechny země na světě, kde lidé vyrábějí víno.

Po takovém tripu jsme se proto trochu báli, že na výlet po vinicích jižní Moravy už nebude mít chuť. Ale to jsme se báli zbytečně. Jean-Baptiste má očividně chuť vždy! Z Brna vyrazil do vinařství Gotberg a Sonberk v Popicích, k Volaříkovi v Mikulově, Obelisku a Chateau Valtice. A pokračoval na Znojemsku ve Hnanicích, Novém Šaldorfu i ve znojemském klášteře Louka.

Řekli jsme si, že suše psát o cestování po vinicích by narozdíl od suchého rýňáku nebyla moc zábava, tak vám to přiblížíme raději prostřednictvím fotek. Ukázalo se totiž, že Jean-Baptiste proti focení nic nemá. Právě naopak! Spolupracoval s entuziazmem – holt vášnivý Francouz se nezapře.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno