ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaMeruňkobraní 2024

Meruňkobraní 2024

meruňkobraní 24

Meruňky kam se podíváš! Ano, mluvíme o tradičním židlochovickém Meruňkobraní. Už tento víkend.

V sobotu 13. července se v Židlochovicích uskuteční 9. ročník Meruňkobraní s podtitulem Meruňkový piknik. Tyhle místní slavnosti patří rozhodně k nezapomenutelnému gastronomickému zážitku pro celou rodinu. Těšte se hlavně na pořádnou dávku čerstvě utržených moravských meruněk a specialit z nich.

Tak jako předchozí roky, program bude nabitý od rána do večera! Gastro zóna se neobejde bez šťavnatých koláčů, voňavých knedlíků, meruňkového sektu, vína nebo pálenky. Místní restaurace si připraví svoje meruňkové signature menu a chybět nebude ani lokální vinařská zóna. Pro ty, kteří mají rádi vaření, jsou připraveny cooking show a workshopy s hvězdami české gastro scény, třeba s vítězkou Masterchefa Besky.

Hlavní náměstí Míru se promění v řemeslný jarmark s posezením a oblíbenými soutěžemi v pojídání knedlíků nebo loupání meruněk. Celodenní program na hlavním pódiu zakončí koncert Terezy Maškové. Pro milovníky historie a kultury je připravena prohlídka židlochovického zámku a výstava, která představí historii meruňkářství v Židlochovicích. 

Připojte se k oslavě meruněk v srdci jejich pěstitelské oblasti a užijte si den plný nevšedních chutí a zábavy i vy!

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno