ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaTipy na valentýnské speciály

Tipy na valentýnské speciály

Valentýn Picerka

Valentýn se opět blíží a my máme několik tipů na to, kam vyrazit na romantickou večeři, speciální menu nebo pro nějakou sladkou tečku.

Na speciální valentýnské menu láká hned několik restaurací a bister na jižní Moravě. Valentýn letos vyšel na pondělí, ale na pár místech dostanete valentýnské menu už o víkendu. V jaroslavické Picérce si připravili čtyřchodové menu – od předkrmu po dezert to vypadá fantasticky! Jako třešničku na dortu podávají pěnu z bílé čokolády s malinami. V restauraci a pivovaru U Tesařů vsadili na českou klasiku – konfitované husí stehno. Mňam. Pokud se nemůžete 14. února dočkat, na tišnovské Humpolce začínají dny plné lásky už v pátek.

Vsázíte raději na něco sladkého? V Balance Coffee připravují k oslavě svátku zamilovaných celou dortovou vitrínu, jen si vybrat! V bistru Ježek U Cesty pečou valentýnské dezerty, které si do čtvrtka 10.2. můžete objednat. Makronky, tartaletky nebo čokoládové srdce? Koupit si můžete i celou krabičku. Do vyškovského Fruli se zastavte na limitovanou edici makronek s ruby ganáží.

Dobré víno k tomuto dni patří neodmyslitelně taky. Vinařství Plaček si připravilo speciální balíčky vína s ručně vyráběnými svíčkami. Romantika! A když se o víkendu mihnete ve Znojmě, omrkněte nabídku Enotéky. Přes víkend platí speciální cena na kávu a bubliny. V sobotu a neděli probíhají komentované prohlídky a řízené degustace ve vinařství Sonberk. Pár volných míst se ještě najde.

Rozhodli jste se tento rok oslavit svátek zamilovaných doma? Bistro Škrobák rozváží valentýnské boxy i exkluzivní menu, kde hlavní roli hraje jehněčí hřbet. Rozvozy probíhají v okolí Čejkovic, Hodonína a Břeclavi.

Pro pořádné fajnšmekry máme na závěr jeden tip! Výjimečně v pondělí otevře Restaurant Essens. Překvapte svoji drahou polovičku degustačním menu ve špičkové restauraci, která získala 1. místo v projektu Gourmet jižní Morava.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno