ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaVíkend plný vína (a uzeného)!

Víkend plný vína (a uzeného)!

J. Stávek

Tento víkend na jižní Moravě bude ve znamení vína! Ne že by ty ostatní nebyly, ale vybrali jsme pár eventů, které by si neměl nechat ujít žádný #winelover.

Degustace vín Víno J. Stávek v Bystré Židli
V židlochovickém bistru Bystrá Židle se bude v sobotu degustovat! Připojte se k Honzovi, enologovi roku 2020, a ochutnejte 10 unikátních vín z jeho rodinného vinařství, které se specializuje na fortifikovaná a rosé vína. Těšte se i na farmářské sýry a řemeslné pečivo! A pokud byste sobotní degustaci přece jen nestihli, navštivte Stávkovi přímo v jejich vinařství v Němčičkách.

Spolky na Korku – Itálie
Páteční večery na Korku v Mikulově patří spolkům. Ochutnáte 9 vzorků vín doplněných degustačním menu. Tento pátek bude plný italských lahůdek! V březnu se ale těšte na německý nebo rakouský večer. Kapacita je omezena, tak si nezapomeňte rezervovat místo vždy dopředu.

Slavnosti Moravského uzeného
Přijďte na největší uzenářsko-vinařský festival v Česku! Slavnosti Moravského uzeného a vína nabídnou i letos soutěžní ochutnávku uzeného, vína od rodinných vinařství a mnoho dalšího. Pro foodlovers je připravena kuchařská show s hvězdami gastronomické scény a nová food zóna. Nechybí ani program pro děti a workshopy, jak se vyrábí zabíjačkové speciality i moravské uzené. To všechno v areálu hradu Veveří.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno