ÚvodAktuality Gourmet Jižní MoravaBarbecue pop-up nebo food festival na Špilberku?

Barbecue pop-up nebo food festival na Špilberku?

Coucou pastrami

Poslední květnový víkend na jižní Moravě bude opět ve znamení skvělých gastro eventů! Dáte přednost velkému gastro festivalu nebo se vydáte na komornější grilovačku?

Tento víkend to v židlochovickém bistru Bystrá židle pořádně zavoní! Připravte se na grilovačku s točeným pivem. Na menu ochutnáte vepřová žebírka, bůčkové kostky a hovězí hrudí nebo krk. Všechno připravené tak jak se má – na kouři v udírnách. O gril se postarají kluci z Coucou pastrami a proudem poteče pivo od Nachmelené opice.

Milovníci vína, pozor! V sobotu ve vinařství Sonberk pořádají už tradičně Rieslingovou noc. Čeká vás opékání špekáčků, posezení na terase nebo relax na dece či lehátku s tím nejkrásnějším výhledem na Pálavu. Hlavním tahákem je řízená degustace 6 archivních rieslingů pod vedením Davida Pavlíčka. Sonberk pro tento den protáhl i svoji otvíračku! Tak přijeďte strávit pěkný večer se sklenkou vína v ruce.

Brno tento víkend ožije Prima FRESH festivalem 2024! Pod jedním nebem se sejdou hvězdy české gastronomie – od Zdeňka Pohlreicha, přes Pavla Berkyho až po Mirku Van Gils. Přijďte ochutnat speciální menu lokálních bister a restaurací, dozvědět se něco nového o kávě, víně a pivu nebo se inspirovat na jedné z cooking show.

Katalog Gourmet

Průvodce po úžasných restauracích, bistrech, kavárnách, vinařstvích a vinotékách, pivnicích a pivovarech jižní Moravy!

Ke stažení
Copyright Centrála cestovního ruchu Jižní Morava, z.s.p.o.

Projekt realizován dle konceptu Gourmet Brno® , jehož autorem je TIC Brno